Foto PÃ????erov
Menu
Najdete zde:
3553 fotografií
   
138 ulic a uliček
12 zajímavostí
6 mostů
6 náměstí
   
3 tipy
   
Facebook


Nabídka sluľeb
Ve spolupráci s fotoateliérem Flashfoto nabízíme
nabídku sluľeb v
oblasti foto - video.

fotosluľby
videosluľby

Vítám Vás na www.fotoprerov.cz - Přerov ve fotografiích

Město Přerov ve fotografiích

fotoprerov.cz byl web který měl v plánu zmapovat vąechny přerovské ulice, náměstí, mosty, zajímavá místa a daląí.. Do jisté míry se tak i podařilo, svého času zde přibývaly fotografie, články atp.. Je mi líto tenhle web jen tak zruąit, na správu a články nemám nervy ani čas, a aktuální snímky.. vzhledem k tomu ľe strýček google a jeho street view dorazil témeř do kaľdého místa naąí republiky, asi nemá dál smysl :)

Téměř 160 míst ve více neľ  3550 fotografiích z Přerova a přerovských ulic najdete tady a daląích více neľ 5000 různých snímků z akcí, událostí, okolí apod. najdete v samostatné fotogalerii.
Fotografie ulic Přerova jsou z 99% z roku 2008/2009, výjimečně zde naleznete i starąí fotografie, zimní nebo noční snímky. Kompletní seznam ulic Přerova naleznete zde nebo vlevo v menu můľete procházet ulice, náměstí, mosty nebo zajímavá místa a daląí články. Prohlédnout si můľete také virtuálně několik zajímavých míst v Přerově, náměstí T.G.Masaryka aktuálně z webkamery nebo Přerov - centrum města z ptačí perspektivy - letecké foto. A projít ulice se můľete viz odkaz níľe, přes Google mapy a jeho street view.


Martin

13.8. 2012 Přerov


Poľár vedení VN na lávce U Loděnice

Martin | ter, 08.05. 2012 - 11:07:11 | Rychlovky
Aktuality, zajímavosti..

4.5.2012 - Poľár kabelového vedení VN vypukl v podvečer na lávce přes Bečvu u Loděnice.
Vytisknout lnek Aktuality, zajímavosti.. Komente (25)

Nejstarąí dějiny Přerova zachycuje nová publikace

Martin | Steda, 30.11. 2011 - 03:35:08 | Rychlovky
Aktuality, zajímavosti..

Nejstarší přerovské dějiny i poznatky z místní archeologie zachycuje nová publikace Historický Přerov I. Vychází ze semináře odborníků, který se jako první svého druhu uskutečnil ve městě letos na jaře. Sborník byl pokřtěn při zahájení vánoční výstavy, řekla Lada Galová z Galerie města Přerova.

"Autoři Zdeněk Schenk, Jan Mikulík, Aleš Drechsler, Jiří Lapáček a Pavel Juliš se kaľdý z hlediska své odbornosti rozepsali na téma, které jim je profesně blízké," uvedl vydavatel sborníku, přerovský historik Karel ®urek.
Archeologové Schenk a Mikulík zájemce seznámí se středověkým osídlením města z pohledu nových archeologických výzkumů. Jejich kolega Aleš Drechsler se zaměřil na historii místních archeologických poznání a výzkumy Muzea Komenského. Přerov ve středověku podle archivních pramenů představuje v publikaci ředitel Státního okresního archivu v Přerově Jiří Lapáček. Historik Pavel Juliš zájemce provede Předmostím aľ do pravěku. Popisuje také zamýšlený projekt areálu Mamutov, který má připomínat tamní významnou archeologickou oblast.

Text předních historiků doplňuje bohatá obrazová příloha, která zájemcům dává nahlédnout do práce archeologů, ale zachycuje například i staré indikační skici města. V knize nechybí ani moderní vizualizace, které nastiňují moľnou budoucí podobu Mamutova. Jeho expozici by měl vévodit například mamut v ľivotní velikosti a 3D projekce ze ľivota pravěkých lovců. Projekt v hodnotě zhruba 150 milionů korun plánuje přerovská radnice jiľ řadu let.

Jarní seminář s názvem Historický Přerov odstartoval velký letní vzdělávací projekt s názvem Toulky přerovskou minulostí I. Autorem scénáře projektu i organizátorem doprovodných akcí byl historik Karel ®urek, který se nyní rozhodl příspěvky ze setkání odborníků vydat kniľně. Projekt v létě přilákal do městské galerie na 3500 návštěvníků.
Sborník byl slavnostně pokřtěn první adventní neděli při zahájení výstavy Vánoční Přerov v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Alena Horáková kš
čtk

Nejstarší dějiny Přerova zachycuje nová publikace

Vytisknout lnek Aktuality, zajímavosti.. Komente (38)
314 lnk (157 strnek, 2 lnky na strnku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Pejt na:
Google search
Aktuality
Aktuality | Archv aktualit |
.: 08. 05. 2012 - ikona souboruKulturní přehled - květen 2012
.: 08. 05. 2012 - Vím ľe jsem stránky nějakou dobu zanedbával, bohuľel nemám tolik času na to abych se jim věnoval jako dřív. Ale budu se snaľit aspoň trochu drľet je při ľivotě a sem tam něco přidat ;)
.: 30. 11. 2011 - ikona souboruMikulášská show 2011
.: 30. 11. 2011 - ikona souboruProgram Vánoce 2011
.: 30. 11. 2011 - Kulturní přehled v Přerově a okolí na měsíc prosinec 2011
ikona souboruKulturní přehled - prosinec 2011
.: 07. 11. 2011 - Kulturní přehled v Přerově a okolí na měsíc listopad 2011
ikona souboruKulturní přehled - listopad
.: 06. 09. 2011 - Kulturní přehled v Přerově a okolí na měsíc září 2011
ikona souboruKulturní přehled -  září

* Počasí v regionu *
BlueBoard.cz
* Kvalita ovzduąí *
Kvalita ovzduąí
Aktuální kvalita ovzduąí ve městě
Český hydrometeorologický ústav
Přerov - Google Map


Zvětąit mapu

*Odkazy - Reklama*

 Videostudio MA-CI

zdennyho blok

internetový portál pro přerovský region

MHD Přerov

Příměstská doprava

fotoprerov na Youtube

Historie města Přerov

Lipník nad Bečvou - neoficiální stránky

Portál Přerov - informační portál města
Zprávy z regionu

Kultura z regionu

* Google Reklama *


Uveden?? fotografie jsou majetkem jejich autor?? a jsou chr??něny autorsk??m z??konem.
Design layout by Ma-Ci (c) 2008 - 2011.
as potebn ke zpracovn strnky: 0.08 sekund