Foto PÃ????erov
Menu
Najdete zde:
3553 fotografií
   
138 ulic a uliček
12 zajímavostí
6 mostů
6 náměstí
   
3 tipy
   
Facebook


Nabídka sluľeb
Ve spolupráci s fotoateliérem Flashfoto nabízíme
nabídku sluľeb v
oblasti foto - video.

fotosluľby
videosluľby

Foto PÃ????erov: Aktuality, zajímavosti..

Vyhledvn v tomto tmatu:   
[ Jt na vodn strnku | Vybrat nov tma ]

Vánoční Program 2011

Martin | Steda, 30.11. 2011 - 04:03:24 | Rychlovky
Aktuality, zajímavosti..

Bohatý kulturní program v předvánočním čase pro všechny občany města Přerova je připraven. V našem městě vystoupí jiľ tradiční Vánoční hvězdičky, které jsou obohaceny o program skupin. Věříme, ľe program zaujme všechny generace Přerovanů. Zahájení proběhlo v neděli 27. listopadu 2011 v 17.00 hodin rozsvícením vánočního stromu a budeme pokračovat aľ do 1. ledna 2012. Podrobné informace o programu zde:

Vánoce 2011

Vytisknout lnek Aktuality, zajímavosti.. Komente (23)

Nejstarąí dějiny Přerova zachycuje nová publikace

Martin | Steda, 30.11. 2011 - 03:35:08 | Rychlovky
Aktuality, zajímavosti..

Nejstarší přerovské dějiny i poznatky z místní archeologie zachycuje nová publikace Historický Přerov I. Vychází ze semináře odborníků, který se jako první svého druhu uskutečnil ve městě letos na jaře. Sborník byl pokřtěn při zahájení vánoční výstavy, řekla Lada Galová z Galerie města Přerova.

"Autoři Zdeněk Schenk, Jan Mikulík, Aleš Drechsler, Jiří Lapáček a Pavel Juliš se kaľdý z hlediska své odbornosti rozepsali na téma, které jim je profesně blízké," uvedl vydavatel sborníku, přerovský historik Karel ®urek.
Archeologové Schenk a Mikulík zájemce seznámí se středověkým osídlením města z pohledu nových archeologických výzkumů. Jejich kolega Aleš Drechsler se zaměřil na historii místních archeologických poznání a výzkumy Muzea Komenského. Přerov ve středověku podle archivních pramenů představuje v publikaci ředitel Státního okresního archivu v Přerově Jiří Lapáček. Historik Pavel Juliš zájemce provede Předmostím aľ do pravěku. Popisuje také zamýšlený projekt areálu Mamutov, který má připomínat tamní významnou archeologickou oblast.

Text předních historiků doplňuje bohatá obrazová příloha, která zájemcům dává nahlédnout do práce archeologů, ale zachycuje například i staré indikační skici města. V knize nechybí ani moderní vizualizace, které nastiňují moľnou budoucí podobu Mamutova. Jeho expozici by měl vévodit například mamut v ľivotní velikosti a 3D projekce ze ľivota pravěkých lovců. Projekt v hodnotě zhruba 150 milionů korun plánuje přerovská radnice jiľ řadu let.

Jarní seminář s názvem Historický Přerov odstartoval velký letní vzdělávací projekt s názvem Toulky přerovskou minulostí I. Autorem scénáře projektu i organizátorem doprovodných akcí byl historik Karel ®urek, který se nyní rozhodl příspěvky ze setkání odborníků vydat kniľně. Projekt v létě přilákal do městské galerie na 3500 návštěvníků.
Sborník byl slavnostně pokřtěn první adventní neděli při zahájení výstavy Vánoční Přerov v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Alena Horáková kš
čtk

Nejstarší dějiny Přerova zachycuje nová publikace

Vytisknout lnek Aktuality, zajímavosti.. Komente (38)
126 lnk (63 strnek, 2 lnky na strnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Pejt na:
* Počasí v regionu *
BlueBoard.cz
* Kvalita ovzduąí *
Kvalita ovzduąí
Aktuální kvalita ovzduąí ve městě
Český hydrometeorologický ústav
Přerov - Google Map


Zvětąit mapu

*Odkazy - Reklama*

 Videostudio MA-CI

zdennyho blok

internetový portál pro přerovský region

MHD Přerov

Příměstská doprava

fotoprerov na Youtube

Historie města Přerov

Lipník nad Bečvou - neoficiální stránky

Portál Přerov - informační portál města
Zprávy z regionu

Kultura z regionu

* Google Reklama *


Uveden?? fotografie jsou majetkem jejich autor?? a jsou chr??něny autorsk??m z??konem.
Design layout by Ma-Ci (c) 2008 - 2011.
as potebn ke zpracovn strnky: 0.07 sekund